بیانیه: در اعتراض به عملکرد وزارت ارشاد :: پایگاه مجازی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم پایگاه مجازی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

پایگاه مجازی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

بیانیه: در اعتراض به عملکرد وزارت ارشاد

يكشنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۳، ۰۹:۳۰ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

واذا قیل لهم لاتفسدوا فی الارض قالو انما نحن مصلحون

زمانیکه به آنان( منافقان) گفته می شود در زمین فساد نکنید می گویند ما اصلاح گریم.

"فرهنگ آن چیزی است که حاضرم جانم را فدایش کنم" رهبرانقلاب

با نامگذاری سال 1393به نام "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"  و تاکید مقام معطم رهبری مبنی بر اولویت فرهنگ بر دیگر مسائل مانند اقتصاد و سیاست، بار دیگر اهمیت این مقوله بر همگان و بخصوص دولت روشن گردید.

اما متأسفانه باید گفت که دولت تدبیر و امید که از ابتدای شروع به کار خود شعار «اعتدال» را سرلوحه کار خود قرار است، در رابطه با سیاست های فرهنگی روز به روز شکل افراطی تری را پیش می گیرد و هر از چند ماهی یک خبر نگران کننده موجب شوک و بهت اهالی فرهنگ و هنر می شود.

شاید بتوان اخرین مورد آن را (البته تا بدین لحظه!) اقدام به تابوشکنی و قبح شکنی وزارت ارشاد در اعطای مجوز به آلبوم موسیقی "تو را ای کهن بوم دوستت دارم"  دانست که در آن خانم نوشین طافی در بعضی از لحظات به صراحت اقدام به تک خوانی ؛ونه هم خوانی میپردازد.

اقدامی که خوشبختانه عکس العمل سریع حوزه علمیه و مراجع معظم را در پی داشت.اما متاسفانه وزارت محترم ارشاد در اقدامی فرار به جلو با مقصر جلوه دادن اطرافیان مراجع اعظام، سعی در پاک کردن صورت مساله و انحراف افکار عمومی از موضوع اصلی دارد.

البته شاید بتوان علت اعطای مجوز را در اظهار نظر جندی پیش آفای جنتی در خصوص حرمت شرعی تکخوانی جستجو کرد؛ که فرموده بودند: "نظر واحدی حتی بین مراجع تقلید هم در این زمینه وجود ندارد بعضی از مراجع تقلید گفته‌اند تک‌خوانی خانم‌ها اگر موجب مفسده نباشد ایرادی ندارد و الان هم بین مراجع هم نظر واحدی در بین تک خوانی خانم‌ها وجود ندارد".

حال این سوال مطرح است که برفرض عدم اجماع مراجع؛

آیا شما اولین شخصی هستید که بدین نکته پی بردبد و پیشینیان هیچکدام بدین مساله ناندیشده اند؟

مگر همه ی مراجع متفق القول روی این نکته تاکید نکرده اند که حداقل شرط لازم آن است که این افدام می بایست موجب عدم بروز فساد و اشاعه منکر شود؟ پس چگونه نهادی که در وزارت خانه مربوطتان که به اعطای مجوز می پردازد میتواند مطمئن از عدم شیوع و گسترش این منکر و بروز مفسده در جامعه بشود و یا بتواند آن را مدیریت کند ؟

 

لذا ما دانشجویان ضمن اعلام انزجار از اقدام صورت گرفته براساس وظیفه ذاتی خود یعنی مطالبه گری از مسئولان با خطاب قرار دادن جناب آفای علی جنتی وزیر محنرم فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار جلوگیری از اقدامات مشابه ونیز اقدام به عذرخواهی از خانوده شهدا و مراجع اعظام تقلید و امت حزب الله هستیم تا دگربار شاهد اتفاقاتی مشابه نباشیم.

 

 

بازتاب:

باشگاه خبرنگاران

جاد نیوز

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۱۱/۱۹

ارسال دیدگاه:

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی